Креативна спільнота

Журнал The Arc щомісяця публікує добре розказані незвичайні оповіді про українців, Україну та світ, у якому ми живемо. Оповіді охоплюють усі жанри, але є винятково лонґрідами. Ми вкладаємо багато часу, зусиль та серця в кожну оповідь, аби ти захотів прочитати або почути кожне слово. Читай про нашу генезу тут.

Щоби приєднатися до команди авторів The Arc, будь ласка, ознайомся з нашою політикою прийому матеріалів.

Пожертвування до Креативного фонду The Arc — це інвестиція в хороші й добре розказані оповіді. Усі надходження підтримують творчинь контенту, письменниць і художниць, дизайнерок і IT-фахівчинь, а також митців-чоловіків, які разом працюють над розвитком незалежної спільноти креативниць і креативників в Україні.

Team Photo

Єгор Базовкін

автор

Єгор Базовкін — автор, який обирає пірнати вглиб психологічних процесів, досліджувати підсвідоме своїх персонажів та стежити за складними й часто недосконалими відносинами людини із соціумом і навколишнім світом. Заручившись образною мовою, незвичайними символами та вдумливими спостереженнями за людьми (від сусідів і родичів до випадкових перехожих і пасажирів трамвая), Єгор чесно та чуйно оповідає про емоції та переживання, знайомі кожному.

Team Photo

Стефко Бандера

автор, журналіст

Колись Стефан думав стати істориком, але зрозумів, що бути журналістом це чесніше. В Україні прожив не один рік у 1990-х та 2000-х, наразі дописує з батьківщини народів анішинабе (оджибве), крі, оджі-крі, дене і дакота, а також землі народження народу мейті.

Team Photo

Януш Буґайський

автор, дослідник

Януш Буґайський — старший науковий співробітник Фундації Джеймстаун, що у Вашинґтоні. Він є автором 22 книг та численних доповідей про трансатлантичну безпеку, Європу та Росію. Його нова книга “Failed State: A Guide to Russia’s Rupture” була опублікована у видавництві “Jamestown” у липні 2022 року. Український переклад від “ARC.UA” — “Неспроможна держава: Інструкція з розшматування Росії” — доступний на failedstate.com.ua.

Team Photo

Сем Гарріс

автор

Автор пʼяти бестселерів “New York Times”. Серед його книг — “Кінець віри” (2004), “Лист до християнської нації” (2006), “Моральний ландшафт” (2010), “Іслам і майбутнє толерантності” (2015). Його твори та подкасти охоплюють широкий спектр тем — нейробіологію, моральну філософію, релігію, практики медитації, насильство, раціональність абощо, але загалом зосереджені на тому, як дедалі краще розуміння себе та світу змінює наше уявлення про те, як ми маємо жити.

Team Photo

Іван Гладун

автор

Іван Гладун (1902–1991) — український громадський діяч і публіцист у Канаді. Народився в сім’ї переселенців із Галичини. У 1928 році погодився на співпрацю з канадськими органами безпеки. Увійшов до Комуністичної Партії Канади. У 1930 році направлений на 10-місячне навчання в Лєнінському міжнародному університеті в Москві. Тричі приїздив в Україну. Повернувшись до Канади, викладав в українських громадських закладах. Активно виступав проти комуністичної ідеології, намагаючись послабити комуністичний вплив серед робітничого руху. У 1933 році припинив співпрацю з органами безпеки. Після Другої світової війни на прохання офіційних структур опублікував у франко- і англомовних часописах Канади спогади про побачене в СССР, а потім видав окремою книгою — “They Taught Me Treason” (Торонто, 1947; українською — “Мене вчили зради”, Винипеґ, 1948).

Team Photo

Олексій Дубров

автор та аналітик

Олексій — історик, стипендіат престижної програми “Gaude Polonia” 2019 року. Має 8 років досвіду роботи у сфері культури й 17 років — життя у Кривому Розі. Гуманітарій, який дружить із цифрами та статистикою, Олексій, як відомо, час від часу відвідує темну сторону (у них смачне печиво).

Team Photo

Зоя-Валерія

авторка

Баламутна на перший погляд, Зоя-Валерія — це авторка, здатна до уважних спостережень, що дозволяють їй точно розуміти почуття людей. Сповнені (само)іронією, її тексти схильні докопуватися до істинної мотивації героїв, не зупиняючись перед компромісами. Провівши дитинство в Миколаєві, вона ввібрала в себе прямоту індустріального півдня, яка стала твердим фундаментом для глибоких метафор і яскравих образів, якими сповнені її оповіді.

Team Photo

Кадм (псевдо)

автор та аналітик

Скромний доктор філософії з історії, Кадм любить риболовлю. Іноді він так багато часу проводить на березі річки в очікуванні клювання, що риби починають розповідати йому свої власні історії.

Team Photo

Тарас Кузьо

автор, дослідник

Тарас Кузьо — британський науковець, спеціаліст із історії та політики незалежної України, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія” й автор книги “Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет” (2018).

Team Photo

Іван Марченко

автор

Іван Марченко (1892–1968) — математик, педагог, журналіст. Брав участь у Першій світовій війні. У міжвоєнний період учителював на Кубані, де тісно співпрацював із Миколою Міхновським. Згодом викладав математику в технікумах та інститутах тодішнього Дніпропетровська. Під час нацистської окупації залишився в місті, друкувався в місцевому українському часописі. У 1944 році виїхав до Берліна, став членом Союзу гетьманців-державників. Помер в Англії у 1968 році.

Team Photo

Марічка Мельник (псевдо)

авторка та аналітикиня

Марічка має здібність розповідати реальні історії так, що читачі не просто відчувають себе свідками подій, які спостерігають осторонь, а опиняються безпосередньо у вирі сюжету. Це завжди цікавий, хоча не обовʼязково приємний досвід: вона обирає складні теми, які шокують, а втім, вони мають звучати.

Team Photo

Браян Меффорд

автор

Браян Меффорд — директор і засновник компанії “Wooden Horse Strategies LLC” (Київ, Україна), що спеціалізується на зв’язках із урядом і стратегічних комунікаціях. Визнаний газетою “Kyiv Post” одним із 20 “найвпливовіших експатів в Україні”, Меффорд живе і працює в Східній Європі безперервно понад 24 роки. Він є позаштатним старшим науковим співробітником Євразійського центру Атлантичної ради. З початком російського вторгнення Меффорд також керує проєктом Help Ukraine Operation Palyanytsya”, що надає гуманітарну та медичну допомогу українцям.

Team Photo

Марія Мицьо

авторка

Марія Мицьо (1959–2022) — авторка книги “Полиновий ліс. Хроніки Чорнобиля” (2006). Її статті опубліковані в “Los Angeles Times”, “Natural History”, “Newsday”, “Salon”, “Slate”, “Politico” і “Tablet”. Також вона була юристкою, яка спеціалізувалася на свободі слова під час війни.

Team Photo

Макс Мюллер

автор

Письменництво жило в ньому завжди, але пробудив Макса від сну саме повномасштабний напад Росії на Україну. На відміну від багатьох авторів, він не знає, що таке письменницький блок, у соціальних мережах називає себе “crazy писака”, а в живій розмові додає, що пише в будь-яку вільну хвилину: “ночами, між роботами, дітьми — усім на світі”.

Team Photo

Сергій Сумленний

автор

Сергій Сумленний — німецький політолог, засновник European Resilience Initiative Center в Берліні, голова представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Києві в 2015–2021 роках.

Team Photo

Назар Токар

автор

З другої спроби, після 14 років у програмуванні, Назар згадав, що його з дитинства приваблювала журналістика. Відтепер він пише тексти й займається розслідуваннями, веде технологічний YouTube-канал Tokar.ua та цікавиться цифровою безпекою.

Team Photo

Лариса Якубова

авторка

Докторка історичних наук, член-кореспондент НАНУ, з 2015 року завідувачка відділу історії України 20–30-х років ХХ ст. Інституту історії України. Досліджує історію грецьких поселень півдня України, етнонаціональну історію Донеччини та Луганщини, а також поширення “рускава міра” на українському Донбасі і Кримському півострові. Авторка десятків статей і книг, серед них — “До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму” (2023).

Team Photo

Уляна Балан

ілюстраторка

У своїй творчості Уляна досліджує тему мітологізації соціального та культурного контексту сьогодення, впливу маскульту на формування індивідуального світосприйняття, взаємодію колективного/індивідуального, публічного/особистого. Живе і працює в Києві.

Team Photo

Влада Білошицька

ілюстраторка
Team Photo

Руслан Вашкевіч

ілюстратор

Стажувався в Німеччині (1993), у Франції (1999, 2007), у Швейцарії (2001). Персональні виставки Руслана відбулися в Мінську, Амстердамі, Києві, Римі, Бейруті, Ґранаді, Чикаґо, Таллінні, Парижі. У 2005 році одним із перших художників представив національний павільйон Республіки Білорусь на 51-й Венеціанській бієнале. Незважаючи на пильну увагу до своєї роботи з-за кордону, він вважає правильним жити і працювати в Білорусі.

Team Photo

Іван Волянський

ілюстратор

Іван кинув карʼєру моряка і намагається стати успішним художником, як Мартін Іден, тільки з геппі ендом…

Team Photo

Лора Дудник

ілюстраторка
Team Photo

Андрій Єрмоленко

ілюстратор
Team Photo

Анна Іваненко

ілюстраторка
Team Photo

Оленка Загородник

ілюстраторка

Створила трохи моторошну книжку-картинку для дітей зі спальних районів про пригоди дівчинки Оленки, її мертвого кота Коцика і сихівського зайця. Хоч тепер Оленка й не живе у спальному районі, а супроводжує її дуже навіть жива собака Ксена, яка є постійною компаньйонкою в походах Карпатами, де вони збирають історії для нових ілюстрацій. А ще вона ілюструвала інструкцію до розшматування російської імперії (Януша Буґайського). Тому точно знає, як плани Крємля проваляться.

Team Photo

Іван Кипібіда

ілюстратор
Team Photo

Олександра Колядіна

ілюстраторка обкладинок до оповідей
Team Photo

Беата Куркуль

ілюстраторка
Team Photo

Asta Legios

ілюстраторка
Team Photo

Ірина Лисенко

ілюстраторка
Team Photo

Марина Луцик

ілюстраторка
Team Photo

Юлія Майструк

ілюстраторка обкладинок до оповідей
Team Photo

Сергій Мірчук

Ілюстратор
Team Photo

Максим Паленко

ілюстратор
Team Photo

Олег Смаль

ілюстратор, карикатурист

Архітектор, журналіст, карикатурист, скульптор, ілюстратор книг. Автор більше 15 000 тисяч карикатур, опублікованих у вітчизняній та зарубіжній пресі. Призер та переможець конкурсів карикатури в Бельгії, Ірані, Італії, Китаї, Німеччині, Південній Кореї, Румунії, Сирії, Франції, Чорногорії, Японії. Володар світового рекорду з величини позову за газетну карикатуру  120 мільярдів (так-так, саме мільярдів) гривень. Інтереси: кухня, мандри, читання, рок-музика. Живе та працює в Києві.

Team Photo

Наталка Сойко

Ілюстраторка
Team Photo

Софія Сулій

ілюстраторка
Team Photo

Анна Усенко

ілюстраторка

З раннього дитинства тяжіла до творчості в різних її проявах і мріяла про творчу професію. Саме зараз перебуває в пошуку свого творчого “Я”, тож у її художніх роботах можна побачити експерименти з матеріалами, стилями, техніками…

Team Photo

Дарія Федоренко

ілюстраторка
Team Photo

Марія Фоя

ілюстраторка
Team Photo

Кріс Цвенгер

Ілюстраторка
Team Photo

Юрій Говера

розробник сайту
Team Photo

Олександр Майструк

дизайнер сайту
Team Photo

Марія Дуброва

перекладачка
Team Photo

Любов Таращук

перекладачка