Креативна спільнота
Журнал The Arc щомісяця публікує добре розказані незвичайні оповіді про українців, Україну та світ, у якому ми живемо. Оповіді охоплюють усі жанри, але є винятково лонґрідами. Ми вкладаємо багато часу, зусиль та серця в кожну оповідь, аби ти захотів прочитати або почути кожне слово. Читай про нашу генезу тут.
Щоби приєднатися до команди авторів The Arc, будь ласка, ознайомся з нашою політикою прийому матеріалів.
Пожертвування до Креативного фонду The Arc — це інвестиція в хороші й добре розказані оповіді. Усі надходження підтримують творчинь контенту, письменниць і художниць, дизайнерок і IT-фахівчинь, а також митців-чоловіків, які разом працюють над розвитком незалежної спільноти креативниць і креативників в Україні.
Єгор Базовкін
авторЄгор Базовкін — автор, який обирає пірнати вглиб психологічних процесів, досліджувати підсвідоме своїх персонажів та стежити за складними й часто недосконалими відносинами людини із соціумом і навколишнім світом. Заручившись образною мовою, незвичайними символами та вдумливими спостереженнями за людьми (від сусідів і родичів до випадкових перехожих і пасажирів трамвая), Єгор чесно та чуйно оповідає про емоції та переживання, знайомі кожному.
Стефко Бандера
автор, журналістКолись Стефан думав стати істориком, але зрозумів, що бути журналістом — це чесніше. В Україні прожив не один рік у 1990-х та 2000-х, наразі дописує з батьківщини народів анішинабе (оджибве), крі, оджі-крі, дене і дакота, а також землі народження народу мейті.
Януш Буґайський
автор, дослідникЯнуш Буґайський — старший науковий співробітник Фундації Джеймстаун, що у Вашинґтоні. Він є автором 22 книг та численних доповідей про трансатлантичну безпеку, Європу та Росію. Його нова книга “Failed State: A Guide to Russia’s Rupture” була опублікована у видавництві “Jamestown” у липні 2022 року. Український переклад від “ARC.UA” — “Неспроможна держава: Інструкція з розшматування Росії” — доступний на failedstate.com.ua.
Анатолій Булавка
АвторСем Гарріс
авторАвтор пʼяти бестселерів “New York Times”. Серед його книг — “Кінець віри” (2004), “Лист до християнської нації” (2006), “Моральний ландшафт” (2010), “Іслам і майбутнє толерантності” (2015). Його твори та подкасти охоплюють широкий спектр тем — нейробіологію, моральну філософію, релігію, практики медитації, насильство, раціональність абощо, але загалом зосереджені на тому, як дедалі краще розуміння себе та світу змінює наше уявлення про те, як ми маємо жити.
Іван Гладун
авторІван Гладун (1902–1991) — український громадський діяч і публіцист у Канаді. Народився в сім’ї переселенців із Галичини. У 1928 році погодився на співпрацю з канадськими органами безпеки. Увійшов до Комуністичної Партії Канади. У 1930 році направлений на 10-місячне навчання в Лєнінському міжнародному університеті в Москві. Тричі приїздив в Україну. Повернувшись до Канади, викладав в українських громадських закладах. Активно виступав проти комуністичної ідеології, намагаючись послабити комуністичний вплив серед робітничого руху. У 1933 році припинив співпрацю з органами безпеки. Після Другої світової війни на прохання офіційних структур опублікував у франко- і англомовних часописах Канади спогади про побачене в СССР, а потім видав окремою книгою — “They Taught Me Treason” (Торонто, 1947; українською — “Мене вчили зради”, Винипеґ, 1948).
Олексій Дубров
автор та аналітикОлексій — історик, стипендіат престижної програми “Gaude Polonia” 2019 року. Має 8 років досвіду роботи у сфері культури й 17 років — життя у Кривому Розі. Гуманітарій, який дружить із цифрами та статистикою, Олексій, як відомо, час від часу відвідує темну сторону (у них смачне печиво).
Зоя-Валерія
авторкаБаламутна, на перший погляд, Зоя-Валерія — це авторка, здатна до уважних спостережень, що дозволяють їй точно розуміти почуття людей. Сповнені (само)іронією, її тексти схильні докопуватися до істинної мотивації героїв, не зупиняючись перед компромісами. Провівши дитинство в Миколаєві, вона ввібрала в себе прямоту індустріального півдня, яка стала твердим фундаментом для глибоких метафор і яскравих образів, якими сповнені її оповіді.
Кадм (псевдо)
автор та аналітикСкромний доктор філософії з історії, Кадм любить риболовлю. Іноді він так багато часу проводить на березі річки в очікуванні клювання, що риби починають розповідати йому свої власні історії.
Світлана Косенко
авторкаПисьменниця за покликом душі, Світлана просто не витримує слухати на самоті свої внутрішні голоси, тож вирішила ділитися всім цим добром з читачами! Працює у жанрах українського горору з елементами фольклору і психологічного трилеру, перетворюючи кожну історію на подорож у темні закутки людської свідомості. Світлана обожнює тримати читача на межі божевілля, що наростає з кожною сторінкою, і закінчувати оповіді так, аби вони назавжди закарбувалися у памʼяті, вибухаючи несподіванкою. Поза творчим процесом вона дуже мила та світла людина 🙂
Тарас Кузьо
автор, дослідникТарас Кузьо — британський науковець, спеціаліст із історії та політики незалежної України, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія” й автор книги “Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет” (2018).
Іван Марченко
авторІван Марченко (1892–1968) — математик, педагог, журналіст. Брав участь у Першій світовій війні. У міжвоєнний період учителював на Кубані, де тісно співпрацював із Миколою Міхновським. Згодом викладав математику в технікумах та інститутах тодішнього Дніпропетровська. Під час нацистської окупації залишився в місті, друкувався в місцевому українському часописі. У 1944 році виїхав до Берліна, став членом Союзу гетьманців-державників. Помер в Англії у 1968 році.
Марічка Мельник (псевдо)
авторка та аналітикиняМарічка має здібність розповідати реальні історії так, що читачі не просто відчувають себе свідками подій, які спостерігають осторонь, а опиняються безпосередньо у вирі сюжету. Це завжди цікавий, хоча не обовʼязково приємний досвід: вона обирає складні теми, які шокують, а втім, вони мають звучати.
Браян Меффорд
авторБраян Меффорд — директор і засновник компанії “Wooden Horse Strategies LLC” (Київ, Україна), що спеціалізується на зв’язках із урядом і стратегічних комунікаціях. Визнаний газетою “Kyiv Post” одним із 20 “найвпливовіших експатів в Україні”, Меффорд живе і працює в Східній Європі безперервно понад 24 роки. Він є позаштатним старшим науковим співробітником Євразійського центру Атлантичної ради. З початком російського вторгнення Меффорд також керує проєктом “Help Ukraine Operation Palyanytsya”, що надає гуманітарну та медичну допомогу українцям.
Марія Мицьо
авторкаМарія Мицьо (1959–2022) — авторка книги “Полиновий ліс. Хроніки Чорнобиля” (2006). Її статті опубліковані в “Los Angeles Times”, “Natural History”, “Newsday”, “Salon”, “Slate”, “Politico” і “Tablet”. Також вона була юристкою, яка спеціалізувалася на свободі слова під час війни.
Макс Мюллер
авторПисьменництво жило в ньому завжди, але пробудив Макса від сну саме повномасштабний напад Росії на Україну. На відміну від багатьох авторів, він не знає, що таке письменницький блок, у соціальних мережах називає себе “crazy писака”, а в живій розмові додає, що пише в будь-яку вільну хвилину: “ночами, між роботами, дітьми — усім на світі”.
Сергій Сумленний
авторСергій Сумленний — німецький політолог, засновник European Resilience Initiative Center в Берліні, голова представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Києві в 2015–2021 роках.
Назар Токар
авторЗ другої спроби, після 14 років у програмуванні, Назар згадав, що його з дитинства приваблювала журналістика. Відтепер він пише тексти й займається розслідуваннями, веде технологічний YouTube-канал Tokar.ua та цікавиться цифровою безпекою.
Лариса Якубова
авторкаДокторка історичних наук, член-кореспондент НАНУ, з 2015 року завідувачка відділу історії України 20–30-х років ХХ ст. Інституту історії України. Досліджує історію грецьких поселень півдня України, етнонаціональну історію Донеччини та Луганщини, а також поширення “рускава міра” на українському Донбасі і Кримському півострові. Авторка десятків статей і книг, серед них — “До свободи крізь вогонь: Україна проти рашизму” (2023).
Михайло Александров
ілюстраторУляна Балан
ілюстраторкаУ своїй творчості Уляна досліджує тему мітологізації соціального та культурного контексту сьогодення, впливу маскульту на формування індивідуального світосприйняття, взаємодію колективного/індивідуального, публічного/особистого. Живе і працює в Києві.
Влада Білошицька
ілюстраторкаРуслан Вашкевіч
ілюстраторСтажувався в Німеччині (1993), у Франції (1999, 2007), у Швейцарії (2001). Персональні виставки Руслана відбулися в Мінську, Амстердамі, Києві, Римі, Бейруті, Ґранаді, Чикаґо, Таллінні, Парижі. У 2005 році одним із перших художників представив національний павільйон Республіки Білорусь на 51-й Венеціанській бієнале. Незважаючи на пильну увагу до своєї роботи з-за кордону, він вважає правильним жити і працювати в Білорусі.
Іван Волянський
ілюстраторІван кинув карʼєру моряка і намагається стати успішним художником, як Мартін Іден, тільки з геппі ендом…
Андрій Домаранський
дизайнер інфографікиЛора Дудник
ілюстраторкаАндрій Єрмоленко
ілюстраторМарія Журавель
ІлюстраторкаАнна Іваненко
ілюстраторкаОленка Загородник
ілюстраторкаСтворила трохи моторошну книжку-картинку для дітей зі спальних районів про пригоди дівчинки Оленки, її мертвого кота Коцика і сихівського зайця. Хоч тепер Оленка й не живе у спальному районі, а супроводжує її дуже навіть жива собака Ксена, яка є постійною компаньйонкою в походах Карпатами, де вони збирають історії для нових ілюстрацій. А ще вона ілюструвала інструкцію до розшматування російської імперії (Януша Буґайського). Тому точно знає, як плани Крємля проваляться.
Іван Кипібіда
ілюстраторОлександра Колядіна
ілюстраторка обкладинок до оповідейБеата Куркуль
ілюстраторкаAsta Legios
ілюстраторкаІрина Лисенко
ілюстраторкаМарина Луцик
ілюстраторкаЮлія Майструк
ілюстраторка обкладинок до оповідейСергій Мірчук
ІлюстраторЛюдвіг Одман
ілюстраторМаксим Паленко
ілюстраторЖеня Полосіна
ілюстраторкаАнтоніна Семенова
ілюстраторкаОлег Смаль
ілюстратор, карикатуристАрхітектор, журналіст, карикатурист, скульптор, ілюстратор книг. Автор більше 15 000 тисяч карикатур, опублікованих у вітчизняній та зарубіжній пресі. Призер та переможець конкурсів карикатури в Бельгії, Ірані, Італії, Китаї, Німеччині, Південній Кореї, Румунії, Сирії, Франції, Чорногорії, Японії. Володар світового рекорду з величини позову за газетну карикатуру — 120 мільярдів (так-так, саме мільярдів) гривень. Інтереси: кухня, мандри, читання, рок-музика. Живе та працює в Києві.
Наталка Сойко
ІлюстраторкаСофія Сулій
ілюстраторкаАнна Усенко
ілюстраторкаЗ раннього дитинства тяжіла до творчості в різних її проявах і мріяла про творчу професію. Саме зараз перебуває в пошуку свого творчого “Я”, тож у її художніх роботах можна побачити експерименти з матеріалами, стилями, техніками…
Дарія Федоренко
ілюстраторкаFill
художник-аніматорМарія Фоя
ілюстраторкаКріс Цвенгер
ІлюстраторкаКріс — комерційна ілюстраторка, яка вже понад 10 років малює на фрілансі для таких брендів, як Mastercard, Silpo, Eva, Rozetka, журнал “Seen” тощо. З початком війни вона переосмислила своє призначення і нині створює постери про сьогодення та ілюструє оповіді, які її хвилюють, у кожній роботі залишаючи частинку себе. Натхнення Кріс шукає у речах і людях навколо, у розмаїтті рослин та квітів, адже переконана, що все прекрасне було вже давно вигадане до нас природою.
Ліза Яблонська-Михайлусь
ІлюстраторкаЮрій Говера
розробник сайтуОлександр Майструк
дизайнер сайтуМарія Дуброва
перекладачкаЛюбов Таращук
перекладачкаДуже давно усвідомила, що її покликанням є служіння суспільству. Закінчивши факультет іноземних мов педагогічного університету, кілька років сумлінно працювала вчителькою англійської та німецької мов у школі. Згодом змінила школу на музей і зрозуміла: «Моє!». Тож уже досить тривалий час із захопленням веде наукову та просвітницьку діяльність в одному зі столичних музеїв, а віднедавна доєдналася до команди The Arc як перекладачка, щоб і знання англійської працювали на благо.